• info@kebulaw.com
  • +90 534 035 29 50

Dünya Kenti İzmir Derneği (DİDER) Kebulaw İyi Niyet Sözleşmesi

 

Dünya Kenti İzmir Derneği (DİDER )’nin kurumsal üyesi Kebulaw olarak iyi niyet sözleşmesi 28.04.2023 Kebulaw ofiste imzalanmıştır.

Katılımcılar, DİDER İzmir Yön.Kurulu ve Merkez Ofis: Sn. Ahmet Güler, Sn.Can Ersoy, Sn.Ruhisu Can Al, Sn.Serap Güler , Sn.Ayhan Tatiş, Sn.Gülgün Barlas , Sn.Tolga Uçar

DİDER Almanya-Hollanda -İngiltere İzmir Ofisleri: Sn. Remzi Kaplan, Sn.Doğan Azman, Sn.Ertaç Ocak, Sn.Ahmet Sancaklı, Sn.Ali Aslangiray, Sn.Zeki Baran , Sn.Emrah Şahbaz, Sn.Murat Güneş.

Kebulaw: Kemal Buğday (Kurucu), Kebulaw (Koordinatör), Kebulaw Danışmanlar ve Buğday Hukuk Avukatları, katılmıştır.

Kemal Buğday, Kebulaw ve Buğday Hukuk ailesi tarafından, DİDER Ofis Başkanları ve Merkez Ekip üyeleri karşılandı. Kemal Buğday, DİDER katılımcılarına geldikleri için teşekkürlerini ilettiler, ofisimizde tanışmaktan ve ağırlamaktan memnuniyet duydukları belirttiler. Buğday Hukuk ve Kebulaw hakkında faaliyet konusu bilgilendirmede bulundular. Kebulaw’ın kısa bilgilendirmesini yaparak, sunumu yapıldı.  Kemal Buğday; Şirket satış ve birleşmeleri konusunda danışmanlık yapıldığı ve bunun yanı sıra emlak konusunda da hizmet verildiği, danışmanlık bedellerinin piyasanın üstünde bulunmadı ancak hukuksal anlamda alıcı ve satıcının güvence altında tutmanın genel prensibi olduğunu belittiler. Değerleme raporlarının hazırlanma süresinin 4 hafta, şirket satış ve birleşme noktasında is 6 ay ile 2 yıla arasında sürede çalışma yapılacağı hakkında bilgi verdi. Bunun yansıra, Türkiye ‘deki yatırımların dünya standartlarının altında fiyatla karlı bir yatırım ülkesi olduğunun altını çizdi. Konjektürel değişimlerin Türkiye pazarında hareket yaratacağının çok yüksek bir olasılık olduğunu kendi tecrübesi olarak yansıttılar. Sn. Zeki Baran, Hollanda tarım üretimleri için Türkiye pazarında arayışta olabilecekleri hakkında bilgi verdi. Afrika üzerinden yapılan ticaretin lojistik maliyetlerini artmasının Türkiye için olumlu bir gelişme olduğunu belirtti. Kemal Buğday örnek şirketle gösterdiler. Remzi Kaplan da Almanya’dan Türkiye’ye gelen yatırımcının son yılda %98 oranında gerilediğinden ama değişimle birlikte bu oranın geçen 5 senede olduğu gibi artışa geçeceği hakkında bilgi verdiler. Sn Ahmet Güler, DİDER sivil toplum kuruluşunun kuruluşundan itibaren çok hızla aktif görevler üstelenerek Almanya’dan Avrupa’ya doğru büyüdüğünü belirtiler. Kökten büyüme hamlesi benimsenerek kısa sürede daha fazla ofis ile Türkiye’de dış ofisler üzerinden iş birliklerinin artacağı, güçleneceği ve sonuca ulaşılacağı hakkında görüşlerini dile getirdiler. Avrupalı yatırımcılar bu anlamda kaliteli ve kendileri ile uyumlu işbirlikçileri aradıklarını ve bu uyumun sağlandığı takdirde sonuca ulaşılabileceğinin açık olduğu konusunda örneklerle anlatım yaptılar. Sn.Kemal Buğday ve Sn.Ahmet Güler DİDER iyi Niyet Sözleşmesinin imzalanması hatıra fotoğraflarının çekilmesi ile toplantı tamamlanmıştır.