• info@kebulaw.com
  • +90 534 035 29 50

DİDER 26 Eylül Sonbahar Resepsiyonu

DİDER 26 Eylül Sonbahar Resepsiyonu

DİDER 26 Eylül Sonbahar Resepsiyonu

Dünya Kenti İzmir Derneği’nin (DİDER) sonbahar buluşması, Tarihi Havagazı Fabrikası Gençlik Yerleşkesi’nde gerçekleştirildi. Toplantıya İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı ve DİDER Onursal Başkanı katıldı. Tunç Soyer, sivil toplum kuruluşları ve İzmir iş dünyası temsilcileri, başkonsoloslar ve fahri konsoloslar katıldı. Açılış konuşmasını yapan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Soyer, Dünya Kenti İzmir Derneği’nin çalışmalarının önemine değinerek, ” DİDER fikri ilk ortaya çıktığı andan itibaren gerçekten heyecan verici bir fikirdi. Bir yerel yönetimin ve bir sivil toplum kuruluşunun kaderlerinin ve çalışma alanlarının bu kadar iç içe geçtiği çok az an vardır. Dünya kenti İzmir, adı ve ihtişamıyla aslında İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin vizyonunu temsil ediyor. İzmir Büyükşehir Belediyesi olarak temel misyonumuz, binlerce yıllık tarihiyle dünyanın en önemli liman kentlerinden biri olan İzmir’i bir kez daha Akdeniz’in en önemli liman kentlerinden biri haline getirmektir. “İzmir’i eski günlerine döndürmek ve dünyanın en güçlü ve güzel şehirlerinden biri olduğunu tüm dünyaya yeniden tanıtmak” dedi.

“İzmir’in yurt dışında çok sevdalısı var”

Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Güler, “Dernek olarak İzmir’in kültürel zenginliklerini dünyaya tanıtmak için yoğun çaba sarf ediyoruz. İzmir’i yurt dışında tanıtmak ve ilişkilerimizi güçlendirmek için dört yıldır var gücümüzle çalışıyoruz. Sayın Başkan Tunç Soyerİzmir’i Akdeniz havzasının en önemli şehirlerinden biri yapma vizyonuyla uyumlu olan bu proje ile dünyaya ve özellikle Avrupa’ya açıldık. 10’a yakın lokasyonda tanıtım ofislerimiz var. İzmir’in yurt dışında birçok sevgilisi var. Bu kişiler gönüllü olarak İzmir Tanıtım Ofisleri’ni kurdular. “Bu sayede İzmir’i yurt dışında birçok projeyle temsil etmiş olduk” dedi.

 

“Çok çalışıyoruz”

DİDER Berlin Ofisi Başkanı ve Almanya Sözcüsü Remzi Kaplan ise, “DİDER ailesi olarak güzel İzmir’imizi Avrupa’ya tanıtmak için birlik ve beraberlik içinde var gücümüzle çalışıyoruz. Tunç Başkanımızın liderliği bize moral ve güç veriyor. Büyük İzmir topluluğunun bir üyesi olmaktan gurur duyuyoruz. Önümüzdeki yıl İzmir iş dünyasını Almanya’da daha güçlü bir şekilde tanıtmak istiyoruz. “DİDER ofisleri olarak İzmir sevdalıları olarak çalışmalarımızı sürdüreceğiz” dedi.

 

“İyi bir başlangıç yaptık”

DİDER Frankfurt Ofisi Başkanı Arif Arslaner, “3 yıl önce Tunç Başkan’ı Frankfurt’ta ağırlayarak harika bir başlangıç yaptık. Türkiye’deki kalkınmanın güçlenmesini ve ülkemizin İzmir üzerinden Avrupa ile bütünleşmesini istiyoruz. “Bu, ekonomik alışveriş, sosyal ve kültürel değişim ile birbirini tamamlayarak elde edilir” dedi.